Powrót do strony głównej

Ogłoszenia parafialne

28 NIEDZIELA ZWYKŁA
15 października 2017

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas III Gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania.

2. Za nami już połowa października Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 16.30. W poszczególne dni tygodnia zapraszamy do włączenia się w odmawianie różańca (przy mikrofonie) poszczególne grupy:
– poniedziałek – dzieci (szczególnie dzieci klas III)         
– wtorek – Franciszkański Zakon Świeckich       
– środa –  dzieci klas III i pozostałych klas            
– czwartek – ministranci        
– piątek – Zelatorzy Różańca i członkowie Róż Różańcowych           
– sobota – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania;     
W Jedzbarku
również przez cały październik wspólnie odmawiamy Różaniec. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele przed Mszą Świętą.   

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście” a także rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą do puszek będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii. Za poleconych zmarłych będziemy modlić się przez cały listopad podczas Różańca i odprawiać za nich Msze św. Gregoriańskie. Kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Prosimy o czytelne wpisywanie szczególnie nazwisk.

5. W miniony piątek, podczas Mszy Św. Fatimskiej o godz. 19.00 poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, przywieziona z Fatimy, która jest darem do naszego kościoła od rodziców dzieci pierwszokomunijnych tego roku 2017, którym serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać! Dziękujemy też stolarzowi, Panu Izydorowi Wicik, za wykonanie feretronu – podstawy z drążkami, dzięki któremu figura Matki Bożej może być noszona podczas procesji. Dziękujemy Pani Grażynie Borowskiej za przygotowanie wieńca z różami wokół figury a Panu Jankowi Kowalewskiemu – organiście, za przygotowanie oświetlenia figury. Bóg zapłać.

6. W ubiegły wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego. Wśród dziewięciu znalazł się nasz projekt „Renowacja zabytkowego kościoła Franciszkanów p.w. św. Andrzeja w Barczewie”. Przyznano nam 5 610 640,02 zł. Koszt całego projektu wynosi 6 935 278,14 zł (w tym ok 1 300 000 zł wkładu własnego). Miejmy nadzieję, że z pomocą Kurii Prowincjalnej, sponsorów i ofiarodawców damy radę uzbierać tak duży wkład własny. Polecamy sprawę remontu naszego kościoła Waszym modlitwom.

7. Dziękujemy IV Róży Różańcowej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie kościoła V Różę Różańcową.
Dziękujemy też III i V Róży
za ofiary na remont kościoła a także III, VI Róży i indywidualnym ofiarodawcom na pomnik na grób o. Eneasza. Bóg zapłać.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka oraz franciszkańskie kalendarze misyjne na 2018r. w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest na pomoc franciszkańskim misjonarzom z naszej Prowincji. Można już zamawiać Msze Św. na przyszły rok.     

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Amalia RUCIŃSKA, lat 78 z Iławy i + Edward CHLUDZIŃSKI, lat 89 z Mrągowa, pochowani na cmentarzu w Barczewie. Wieczny odpoczynek…

 

      

Życzymy Wszystkim Wam wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej!

   Franciszkanie z Barczewa