Powrót do strony głównej

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2. Dzisiaj po Mszy Św o godz. 12.00, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i poświecenie medalików.

3. W czwartek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W Jedzbarku roraty we wtorek i piątek o godz. 18.00.
Zachęcamy dzieci do dobrych uczynków i przynoszenia ich zapisanych na bomkach. Bombki każdego dnia biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej Niepokalanej, która wędruje przez cały Adwent po naszych rodzinach.  

5. Dziękujemy Panom, którzy pomagali w stawianiu rusztowania pod tegoroczny żłóbek wraz z o. Filipem, a także Krzysztofowi Tomczyk za udostępnienie rusztowania. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy V Róży Różańcowej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie kościoła VI Różę Różańcową.
Dziękujemy też I i III Róży
za ofiary na remont kościoła.

7. W ubiegłą niedzielę na tacę remontową zebraliśmy 1890 zł. Miesiąc wcześniej, w pierwszą niedzielę listopada zebraliśmy 2146,50 zł. W listopadzie zbierane były też ofiary do puszek na pomoc prześladowanym na Bliskim Wschodzie – zebraliśmy 684 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka, opłatki i świece Caritas na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: są tylko małe w cenie 5 zł oraz franciszkańskie kalendarze misyjne na 2018 r. jako forma wsparcia franciszkańskich misjonarzy – ofiara 5 zł.
 

      Dziękując za wszelkie dobro życzymy Wszystkim obfitego Bożego błogosławieństwa.

   Franciszkanie z Barczewa